לוגו פנאי ירוק

 עיצוב גינות

073-7843123

הקמת גינה ירק

תמיד אפשר להתחיל לגדל גינת ירק


 רוב הירקות הם חד שנתיים לכן תמיד אפשר להתחיל בשתילת גינת ירק שתשמש אתכם בבישול יומיומי וגם תספק ירקות אורגנים הבריאים לתזונת המשפחה. תמיד אפשר להתחיל אבל הכי מומלץ לשתול את הירקות בסתיו או באביב. תנאי גידול הירקות הם די אחידים ופשוטים ואם מקפידים עליהם אפשר לקבל גינת ירק לתפרארת.

ראשית יש לבחור את מקום שתילת הירקות. את ההחלטה היכן להקים את גינת הירק יש למקד בקרקע שצריכה להיות רחבה ומדושנת ומידת חשיפת הירקות לשמש. יש להצטייד בכלי הגינון שידרשו מעת לעת: צינור השקיה, את חפירה, קלשון. אחרי שבחרנו את המיקום מומלץ גם לגדר אותו על מנת למנוע כניסת בעלי חיים שונים שיכולים להזיק לגינה.

 

הקמת גינת ירק

 

שמש
בחירת הקרקע צריכה להיות תלויה גם בכמות אור השמש שהשתילים יקבלו. אור השמש צריך להגיע אליהם כל יום לפרק זמן של 7 שעות לפחות. 
ירקות עליים זקוקים למעט שמש וניתן לשתלם בצל ירקות גדולים.


קרקע לשתילה
הקרקע שבה שותלים את גינת הירק היא מרכיב משמעותי. את האדמה יש לדשן בעיקר בחומרים אורגנים. פעם בשנה יש להוסיף קומפוסט וזבל. קרקע מדושנת היטב מונעת הגעה של מזיקים. חשוב להקפיד שאין מקורות מים זורמים לקרקע והאדמה יבשה. לפני השתילה יוצרים בעזרת את חפירה ערוגות שיגביהו את הקרקע בלפחות 15 ס"מ כך יוותר מספיק מקום לשורשי הירקות להיקלט באדמה ולצמוח יפה.

 

 

שתילה
תחילה יש לתכנן היכן שותלים את הירקות.רכשו שתילים ולא זרעים. יש להקפיד אילו ירקות מונחים אחד ליד השני שכן יש ירקות מסוימים שמושכים מזיקים שמשמידים ירקות מסוימים או לחילופין יש ירקות ששתילתם ליד ירק מסוים יכול להועיל כמו למשל ירקות גדולים יטילו צל על ירקות קטנים. את השתילה יש לבצע במרחקים אחידים בין 10-50 ס"מ תלוי בירק.

 

השקיה
ירקות דורשים מים בתדירות אחידה ובלוח זמנים אחיד. שיבושים באספקת המים לגינת הירק יכולים לגרום לבעיות בצמיחתם.

בהצלחה בבניית גינת הירק.

 

עוד במדריך עשה זאת בעצמך לעיצוב והקמת גינות:

רעיונות לעיצוב גינה

עיצוב גינה בזול

יצירת כדי עציץ בזול

גידול גדר חיה לגינה

איך להקים גינת גג

רעיונות לגינת גג

רעיונות לעיצוב גינה קטנה

רעיונות לעיצוב גינות מתוך הרשת

 

 

קראו על השירותים שלנו       קראו על אזורי השירות שלנו          עשה זאת בעצמך 

 

 

  הזמן את נציגנו כבר היום ללא כל התחייבות ותנו לנו לעצב את פינת הפנאי הפרטית שלכם!!! 

 

 


לקבלת הצעות מחיר מחברות מומלצות  בנושא עיצוב גינות:

 073-7843123

נושא
* שם מלא
* טלפון
דוא"ל
הודעה
הודעה
אנא המתן...
יש למלא כראוי את השדות באדום

© פנאי ירוק -עיצוב גינות, תכנון והקמת גינות מקבוצת Lead Digital | מפת אתר  | צור קשר

נבנה ע"י אינטרנט פולפאוור - בניית אתרים   

אתר פנאי ירוק הוא אתר בתחום עיצוב גינות . באתר תכנים המסייעים בעיצוב גינה פרטית , תכנון גינות, גינות גג והקמת גינות. מעוניינים במידע על ניהול נכסים . קייטרינג לאירוע עסקי. זקוקים לחוקר פרטי ?. יחסי ציבור לעסקים קטנים